Kategorie

1. Ile zapłacę za regenerację kartridża?

Przejdź do zakładki „USŁUGI”. Tam po wpisaniu modelu drukarki dowiesz się ile zapłacisz oraz znajdziesz informację o aktualnych promocjach.

2. Jak długo będę czekać na wykonanie usługi?

Jeżeli Twój kartridż jest drożny (nie zaschnięty) i sprawny elektronicznie czas napełnienia nie powinien przekroczyć 10 - 15 minut. O stanie swojego kartridża zostaniesz poinformowany przed przystąpieniem do realizacji usługi.

3. Dlaczego moja drukarka pokazuje, że kartridż po regeneracji jest pusty?

Ponieważ drukarka nie ma fizycznego miernika poziomu tuszu. Ma jedynie w swojej pamięci  nr seryjny kartridża, który w niej był oraz ilość stron jaką dany kartridż wydrukował. Jeśli ilość wydrukowanych stron osiągnie szacunkową wartość dla danego typu kardridża wówczas drukarka zaczyna wyświetlać komunikat o niskim poziomie tuszu. Nie należy się tym przejmować, można wyłączyć te powiadomienia w panelu sterowania drukarki.

4. Dlaczego zapłaciłem więcej za regenerację takiego samego kartridż  jak mój znajomy?

Dlatego, że Twój kartridż ma powiększoną pojemność tzw. XXL. Oznacza to, że do takiego kartridża wchodzi więcej tuszu, a tym samym na dłużej wystarczy.

5. Dlaczego pierwszy wydruk po regeneracji jest jaśniejszy?

Po regeneracji może przy samej głowicy pozostać odrobina płynu udrażniającego, co spowoduje rozrzedzenie tuszu. Wydrukuj kilka stron i problem zniknie.

6. Ile razy można napełnić kartridż?

Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnego zasobnika, sposobu eksploatacji i warunków panujących w pomieszczeniu. Takie czynniki jak zbyt duża wilgoć, za wysoka lub za niska temperatura w pomieszczeniu, kurz itp. będą miały niekorzystny wpływ na funkcjonowanie drukarki.

7. Co zrobić aby przedłużyć żywotność mojego kartridża?

Drukować, drukować i jeszcze raz drukować. Częste drukowanie zapobiega zasychaniu tuszu przy głowicy kardriża.
Pusty kartridż należy zregenerować zaraz po jego wydrukowaniu. Zapobiegnie to zaschnięciu resztek tuszu w jego wnętrzu.

8. Co zrobić aby przedłużyć żywotność mojej drukarki?

Drukarkę należy konserwować minimum raz do roku. W przypadku dłuższego nieużywanie (np. urlop) dobrze jest przykryć w celu ochrony przed kurzem i wyschnięciem tuszu. No i oczywiście stosować się do zaleceń producenta.

9. Jaką mam pewność, że mój kartridż jest napełniony w 100%?

Każdy kartridż po regeneracji jest dokładnie opisany. Naklejka zawiera datę regeneracji oraz wagę kardridża po napełnieniu. Jeśli twój kartridż przestał drukować wystarczy go zważyć i będziesz widział ile tuszu z niego zeszło. Otrzymasz wówczas odpowiedź czy kardridż jest pusty czy zaschnięty.

10. Dlaczego nie można zaklejać głowicy kartridża zwykłą taśmą klejącą?

Kartridż można zaklejać tylko i wyłącznie specjalistyczną taśmą przeznaczoną do tego celu. Zwykła taśma klejąca ma zbyt mocny klej, który może uszkodzić elektronikę kartridża. Dodatkowo przy zasobniku kolorowym zaklejenie taśmą może doprowadzić do wymieszania kolorów co spowoduje trwałe uszkodzenie kartridża.


Kontakt

Fant
Kościuszki 12B
87-100 Toruń
tel. 56 62 300 30
fant.regeneracja@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 9:00 - 18:00
Wtorek 9:00 - 18:00
Środa 9:00 - 18:00
Czwartek                      9:00 - 18:00
Piątek 9:00 - 18:00
Sobota 9:00 - 13:00